
Kategorie
- Aktualności (4)
- Architektura (1)
- Inwestycje (1)
- Wnętrza (2)
- Zastępstwo inwestorskie (2)
Tagi
Projekt wnętrz dla Kemira obejmował powierzchnię 3200 m kw. Na trzech piętrach (połowa piętra 7, piętro 8 i 9) w budynku Aurum w kompleksie Gdańsk Alchemia w Gdańsku Oliwie. Kemira jest fińską firmą z branży chemicznej działającą na rynku globalnym, a jej główną działalnością jest obsługa klientów w branżach intensywnie wykorzystujących wodę.
Kemira w chwili obecnej zatrudnia w Polsce około 190 osób. Do zadań biura projektowego należało stworzenie wnętrza sprzyjającego pracy hybrydowej (praca w biurze na zmianę z pracą zdalną). Modernizacja biura miała zachęcić pracowników do częstszego przychodzenia do biura. W projekcie chcieliśmy pokazać Trójmiasto, co było również życzeniem Inwestora, stąd pojawiły się elementy nawiązujące do trójmiejskich symboli – Stoczni, Parku Reagana czy Molo w Sopocie. Przy projektowaniu wnętrza wykorzystaliśmy istniejące już wyposażenie należące do Kemiry – wybrane meble oraz część oświetlenia. Z szacunku dla środowiska nie wyrzucamy rzeczy, które są dobre i mogą zostać wykorzystane lub wkomponowane w projekt. Zaprosiliśmy również do współpracy lokalnych twórców – Aleksa Skrok oraz Patryka Hardzieja (Hardziej Studio) wraz z Wakeputime (murale na ścianach). Całość powstała zgodnie ze zgłoszonym przez Inwestora budżetem. Projekt wykonało Interbiuro w systemie design&build. Za projekt aranżacji, jak i nadzór autorski odpowiadała nasza pracownia.
Stworzyliśmy pracownikom domowe warunki, z różnorodną przestrzenią dostosowaną do różnych typów pracy – indywidualnej, grupowej oraz zespołowej. Żaden z pracowników, zgodnie z nową, coworkingową koncepcją, nie ma przypisanego stałego miejsca pracy. Poprzez wprowadzenie do przestrzeni lockersów dla pracowników przygotowaliśmy dużo indywidulanych miejsc do pracy (zastane w biurze szafy przerobiliśmy na lockersy). Oprócz tego powstały również miejsca do socjalizacji i pracy w atmosferze mniej formalnej.
Na piętrze 9, gdzie znajduje się główne wejście i strefa reprezentacyjna zaprojektowaliśmy tzw. town hall inspirowany historycznymi wnętrzami Gdańskich kamieniczek. Posadzka w kolorach piaszczystej plaży prowadzi do głównych sal konferencyjnych które umożliwia okazjonalne spotkania wszystkich pracowników w jednym czasie.
Pomiędzy salami konferencyjnymi powstała mobilna ściana, która oddziela część przestrzeni od reszty – po złożeniu ścian powstaje jedna wielka otwarta przestrzeń. Dodatkowo w bezpośrednim sąsiedztwie umieściliśmy kącik kawowy razem z mały aneksem kuchennym.
Szczególnym miejscem jest zaprojektowana przez architektów z W.M. Spectrum zabudowa, w której mieszczą się dodatkowe lockersy oraz trzy budki telefoniczne. Zabudowa inspirowana była gdańskim falowcem mieszczącym się w Gdańskiej dzielnicy Przymorze (drugi pod względem długości budynek mieszkalny w Europie).
Na piętrze 9 znajduje się również przestronna, przeszklona przestrzeń jadalni wraz z kącikiem kawowym nawiązującą do gdańskiego Parku Reagana. Odpowiadając na wspaniałe walory głównego parku w Gdańsku zaprojektowaliśmy indywidualne miejsca pracy wśród zieleni, które zwieńczone są muralem projektu Patryka Hardzieja (Hardziej Studio), wykonanym przez Wakeuptime.
Przy projektowaniu przestrzeni piętra 8 inspirowaliśmy się Portem oraz Stocznią i obecnymi w nim kontenerami. W kontenerach wydzieliliśmy małe sale konferencyjne do prac w grupach. Na ścianie natomiast powstał mural przedstawiający budynek stoczni autorstwa Aleksa Skrok.
Pietro 8 jest piętrem sal konferencyjnych – pracownicy znajdą tu sale mogące pomieścić 6-10, w których mogą się odbywać wideokonferencje. W jadalni, gdzie znajduje się kolejny mural (również autorstwa Aleksa Skrok), tym razem przedstawiający ulicę Elektryków – kultowe miejsce do spotkań na terenie Stoczni Gdańskiej, funkcję stołów i ławek pełnią metalowe beczki.
Na piętrze 7 stworzyliśmy przestrzeń inspirowaną Oliwą i Parkiem Oliwskim. Powstała tu zabudowa oddzielająca ciąg pieszy od biurek pracowników, co zapewniło ciszę i możliwość koncentracji. Przepierzenia znajdujące się na tym piętrze inspirowane są Aleją Lipową zlokalizowaną w Parku Oliwskim – Aleja została zaprojektowana tak, że na jej wschodnim końcu jest ujęty szpalerem drzew staw, który przez długie lata tworzył iluzję zwaną Książęcym Widokiem (optycznie staw łączył się z wodami odległej o kilka kilometrów Zatoki Gdańskiej). Naszą Aleję na 7 piętrze wieńczy widok na Zatokę Gdańską. Na tym piętrze również powstał mural (projekt – Patryk Hardziej/Hardziej Studio, wykonanie Wakeuptime) – obrazujący życie w Oliwie.
Dopełnieniem piętra są przestrzenie pracy na wzór oliwskich kawiarni gdzie w przy pysznej kawie można w spokoju zebrać myśli.
Projekt powstał przy współpracy z Interbiuro.
Poniedziałek – Piątek
9:00 – 17:00
Sobota, niedziela
zamknięte
ul. 10 Lutego 25/11,
81-364 Gdynia